Vše pro interiér domu

Jak si správně vybrat obloukové posuvné dveře

Na místa, kde se dveře ani na chvíli nezastaví, je nejvhodnější pořídit karuselové dveře, jinak nazývané jako obloukové posuvné dveře, které ohromí nejen svou rozsáhlou funkčností, ale také elegantním vzhledem. Chcete také zefektivnit průchozí prostory budovy ale nevíte, jaký systém karuselových dveří zvolit? Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších typů obloukových posuvných dveří.

Posuvné obloukové dveře Tourniket

Tento speciální typ karuselových dveří je skvělým řešením pro místa, kde je potřeba umožnit průchod vysokému počtu lidí, průchod s objemnými zavazadly nebo zajistit bezbariérový přístup . Jeho největší výhodou je určitě dokonalý izolační systém, který zabraňuje průniku prachu a hluku z ulice, ale také zabraňuje úniku tepla a tak perfektně šetří tepelné energie. Díky svému elegantnímu vzhledu je skvělou volbou pro reprezentativní vstup do veřejných i soukromých objektů. Tento typ nabízí opravdu velkou škálu praktických řešení a využití pro vstupní prostor. K dispozici je k některým zařízením například manuální ovládání nebo samoskládání, které je díky své funkci sklopného rotoru zcela jedinečný, jelikož dokáže sám automaticky vytvořit volný průchod.

Posuvné obloukové dveře Duotour

Duotour je typ karuselových dveří, které jsou vhodné do budov, kde je potřeba zmírnit vysokou frekvenci osob a zároveň umožnit volný průchod pro nákupní vozíky nebo nemocniční lůžka. Úprava těchto dveří je dostupná v široké škále barev i povrchových úprav a nabízí také umístit výkladní skříně na křídla dveří. Vitríny během klidové fáze uzavřou vstupní i výstupní prostor, který je tak dokonale chráněn před venkovními vlivy a udržuje tak teplo uvnitř budovy. Stejně jako Tourniket zajišťuje i Duotour bezbariérový průchod, který je díky skvěle těsnícím otočným křídlům zároveň také odolným před vnějšími nečistotami.

Velkokapacitní obloukové posuvné dveře Tournex

Stejně jako předchozí typy posuvných obloukových dveří nabízí také typ Tournex mnoho výhod, jako je bezbariérový průchod a dokonalého oddělení vnitřního a vnějšího prostředí, které zabraňuje vniknutí prachu a nečistotám do vnitřku budovy. Také tak budovu izoluje od venkovního hluku a šetří její tepelnou energii. Posuvné dveře typu Tournex navíc poskytují decentní reklamní prostor jak ve vitrínách na otočných křídlech, tak i ve středové výkladní skříní s rovnými nebo obloukovými stěnami. Typ Tournex tak můžete díky tomuto středovému prostoru a široké nabídce povrchových úprav a barev využít jako jedinečný prvek vašeho projektu.

Kde lze pořídit tyto obloukové posuvné dveře?

Vybrali jste si pro váš projekt ten pravý typ karuselových dveří, ale nevíte, kde je možné takovýto typ dveří pořídit? Velmi spolehlivým dodavatelem karuselových dveří pro veřejné i soukromé objekty je firma SPEDOS, která nabízí opravdu široké portfolio s různými variantami a typy svých produktů. Navíc díky originálnímu designu a různým povrchovým úpravám dokáží splnit i ty nejnáročnější návrhy. Velkou výhodou produktů společnosti SPEDOS je také pravidelný servis, který může jejich životnost prodloužit a předejít tak nechtěným haváriím.