Vše pro interiér domu

Střešní vazníky

Zatímco dříve se vedle vázaných krovů využívaly především vazníky sbíjené (vzájemné spojení ve styčnících je provedeno pomocí hřebíků), dnes je do značné míry vytlačily vazníky styčníkové. Sbíjené vazníky jsou nicméně stále výhodné u půdorysů s menším rozpětím, přibližně do 12 m.
V současné době je tedy spolu s vázanými krovy nejpoužívanější střešní konstrukcí systém nosníků lisovaných ocelovými styčníkovými deskami s prolisovanými trny, známý pod pojmem „Gang-Nail“. Jedná se o fošnové přířezy různých tlouštěk a délky 240 cm, které jsou navzájem spojené zalisováním ocelových styčníkových desek s prolisovanými trny. Spoje jsou oproti sbíjeným styčníkům únosnější a méně poddajné. Velkým plusem styčníkových vazníků je, že je lze použít téměř na jakýkoli půdorys, pro jakoukoli střechu a na rozpony až do 30 m.

Číst dál: Střešní vazníky

Dřevostavby Brno

Komu se bydlení v dřevostavbě zalíbí?

Hlavním tématem mnoha diskuzí o bydlení je, zda si pořídit dřevostavbu či nikoliv. V České republice nejsou dřevostavby ještě tak rozšířené, a proto je rozhodování velmi těžké. Pojďme se tedy podívat, jaké výhody a nevýhody mají moderní dřevěné domy. Možná se vám po přečtení tohoto článku dřevostavby Brno zalíbí. Udělejte si svůj názor sami.

Číst dál: Komu se bydlení v dřevostavbě zalíbí?

Hydroizolace ve Zlíně, kde jsou nejlevnější?

Potřebujete firmu, která se specializuje na hydroizolace ve Zlíně? Pak je tu přesně pro vás firma Izolace Juřík! Zabývá se celkovým servisem i realizací zakázek v oblasti hydroizolačních materiálů, technologií i izolací. Mohou se pyšnit několikaletou zkušeností v této oblasti a mezi jejich přednosti patří důraz kladený na kvalitu provedené práce, na kterou poskytují záruku až 10 let. Jejich zaměstnanci jsou pravidelně školeni a jejich práce je tedy vysoce profesionální a postupy inovativní.
V nabídce je také poskytování bezplatné cenové kalkulace a návrh toho nejlepšího řešení podle požadavků zákazníka.

A co firma nabízí? Hydroizolace plochých a mírně šikmých střech, hydroizolace zelené střechy/terasy/balkonu, hydroizolace základů, izolace proti vniku radonu a úniku ropných látek, izolace proti chemii a nebezpečném odpadu, izolace bazénů, jezírek a různých vodních ploch. Záběr je tedy velmi široký.

Dřevěné vazníky a příhradové konstrukce

V případě dřevěných vazníků můžeme většinou mluvit o příhradových konstrukcích, ve kterých jsou jednotlivé stojné prvky ve styčníku spojeny styčníkovou deskou. Dřevěné vazníky mají pak široké uplatnění ať už v pozemním, průmyslovém, ale i inženýrském stavitelství.
Nejčastěji jsou dřevěné vazníky používány ve stavebním průmyslu na střechy halových objektů, supermarketů, ale i rodinných domů a bytů. Své uplatnění najdou dřevěné vazník i při realizaci bednění mostů, dřevěných stropů i altánů.