Vše pro interiér domu

3 tipy jak vybrat jídelní židle

Jídelní židle musí vypadat dobře. To je samozřejmé. Neměli bychom však opomíjet funkčnost, bez které si rodinný oběd vychutnáme jen horko těžko. Přečtěte si tento článek, který vám může s výběrem jídelních židlí.

2231 dubova-zidle

Jaké dřevo vybrat?

Židle se dá vyrobit z jakéhokoliv dřeva. Od měkkých jehličnatých dřevin, přes exotiku, až po tvrdé dřevo jako je dub, buk, jasan nebo ořech. Nejčastěji se výrobcům zamlouvá dub. Má všechny vlastnosti, které by židle měla mít. Dubové dřevo  je tvrdé, pevné  a trvanlivé. Ne nadarmo se z něho vyrábí sudy, mlýnská kola nebo lávky.

Jestli se nějaké dřevo vyvaruje rýhám, tak je to právě dub.  Všichni moc dobře víme, že na jídelní židli sedí i malé děti, které sem tam dají dřevu zabrat. Jídelní židle jsou častým místem, kde trávite čas, takže by se na nich nemělo šetřit.

Jak se o židle starat?

Asi každý výrobce nábytku vám řekne, že byste měli židle chránit před vlhkostí a přímým teplem. Také byste židle neměli vystavovat dlouhodobému působení vody a vodních par. Pokud však chcete vaším židlím dodat maximální péči, tak se doporučuje čistící sprej k Osmo povrchům, který můžete koupit u autorizovaného prodejce. Šetrně vyčistí jak židle tak i stůl, aniž by byla narušena ochrana dřeva tvořená přírodními vosky.

Kolik stojí kvalitní židle?

Pokud se budete držet všech rad, tak vás nové židle můžou vyjít na 10 000 (sada po 4), ale klidně také na 30 000 korun. Nutno říct, že zákaznící vsází na dubové židle do  20 000 korun.  Zde už je potřeba se zamyslet nad tím, jestli si koupíte pořádné židle, které můžou  vydržet desítky let, nebo se rozhodnete pro levnější variantu, kterou však budete muset třeba za pár let obměnit.

Add comment

Security code
Refresh