Vše pro interiér domu

MODERNÍ KROV PRO DOBU, KTERÁ NEMÁ ČASU NAZBYT

Příhradové vazníky představují alternativu tradičně vázaných krovů. Kromě snadné a rychlé výroby i montáže je jejich výhodou také tvarová variabilita. Určitou nevýhodou zase fakt, že kladou omezení pro obytné využití podkrovního prostoru. Jinak je jejich uplatnění v podstatě univerzální, skvělé řešení představují příhradové vazníky hlavně pro stavby s velkým rozpětím střechy bez dodatečné vnitřní podpory - například u průmyslových hal, skladů, supermarketů nebo zemědělských budov.

Číst dál: MODERNÍ KROV PRO DOBU, KTERÁ NEMÁ ČASU NAZBYT

Exkluzivní bazén s mozaikou

Fanoušci luxusu, vkusu a nápaditosti musí žasnout nad novým trendem a výstavbě bazénů. Obyčejný bazén již působí fádně a nezajímavě. Noví distributoři přináší realizaci mimořádného mozaikového bazénu. Ten dokonale oživí celou místnost, kde je bazén situován a ve spojení s elektrotechnikou a led světly vytvoří unikátní atmosféru, kterou doma zkrátka musíte mít! Potom dostává pojem domácí bazén úplně jiný rozměr. Vaše relaxační možnosti nabírají úplně jiných rozměrů a můžete tak být více odpočatí a úspěšní ve své práci. Zároveň, pokud provozujete wellness centra, je to pro Vás inspirace, jak ještě více nadchnout klienty.

Drtiče a štěpkovače pro vaši zahradu

Drtiče a štěpkovače. V základním principu se jedná o stejné stroje, ovšem ve výsledku je mezi nimi velký rozdíl.
Drtič si poradí i také s čerstvými větvemi a rozdrtí je pomocí nožů na jedné šupinky, které můžete dále využít jako zamulčování do záhonů nebo do kompostu. Průměr větve však musí být maximálně 45 mm a to už musíte vybírat z těch výkonnostnějších strojů. Navíc v porovnání se štěpkovačem je drtič velmi hlučný, protože při rotaci nožů vznikají vibrace.
Pokud chcete dřevem například topit, pak pro vás bude lepším řešením štěpkovač. Zde místo nože najdete ozubené kolo, které pomocí tlaku drtí větve na 1-3 centimetrové kusy. Předtím, než větve do štěpkovače dáte, je dobré je nechat asi týden až dva proschnout, protože kůra poté drží kusy u sebe.

Strojní omítky v interiéru

Moderní stroje přinesly v oblasti realizace omítek hotovou revoluci. Strojní omítky mají mnoho výhod – k těm hlavním patří rychlejší realizace, minimální ztráty materiálu nebo úspora nákladů na míchání a transport omítkových směsí. Před nastříkáním omítky je třeba vytvořit kvalitní podklad a zpevnit rohy pro větší odolnost i lepší vzhled. Nejprve se nastříká jádrová omítka, která je poté srovnána klínovou latí. Po jejím zaschnutí se pokračuje nanesením vrstvy štukové omítky. Pokud poptáváte takovou omítku stoprocentně se obraťte na odborníky.

Luxusní osvětlení

Svítidla nemusí být jen klasické lampy a lustry ze skla nebo plastu. Pod tímto pojmem si můžeme přestavit i luxusní osvětlení, které klade důraz na čistotu a modernost designu. Důležitá je nejen funkčnost, ale také pocit, který svítidla v návštěvnících zanechají. Pokud jsou například součástí luxusních interiérů, dokreslují celkovou atmosféru. Vyrobena mohou být z nejrůznějších materiálů, například z klasického českého skla, které má i ve světě svou tradici nebo třeba z křišťálu. Neříkejte, že by se vám nelíbilo mít doma nebo ve firmě takové malé umělecké dílo?

Interiér a palubky

Dřevo má neuvěřitelnou moc. Jeho krása, jeho vůně a přirozenost v interiéru dokáže na člověka přenést klid a zrelaxovat jej. Každý zná ten pocit, že pokud je něco ze dřeva, tak má nutkání si předmět osahat a pocítit jeho strukturu. Proto se vždy v dřevěné roubence člověk cítí tak útulně, je to velká změna oproti bytlení mezi čtyřmi betonovými zdmi.

Číst dál: Interiér a palubky