Vše pro interiér domu


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /web/hosting/vnitrni-omitky.cz/www/templates/gk_shop_and_buy/lib/framework/helper.layout.php on line 148

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /web/hosting/vnitrni-omitky.cz/www/includes/application.php on line 536

Vývoj sportovních povrchů

Výroba sportovních povrchů se stále rozvíjí a hledá nové možnosti, jak udělat povrch pohodlnější pro hráče, snadnější na údržbu a zároveň dlouhodobě životný. Hodně se od minulosti změnilo. Není vůbec vyloučeno, že například ve fotbale zmizí přírodní trávníky a nahradí je umělky. Nebo klasický povrch tenisu - antuka. Je náročná na údržbu, takže čím dál víc tenisových klubů investuje do tvrdých a betonových povrchů, které se užívají také v krytých halách. Výroba sportovních povrchů nejvíce pomohla atletice, ve které se užívá povrch zvaný tartan. Tartan je technicky polyuretan. Kvalitním druhem tartanu je Porplastic EP. Je to vysoce kvalitní elastický povrch, určený pro víceúčelové venkovní sportoviště, nebo pro tenisové kurty a školní atletické dráhy. Výsledný povrch je trvale elastický, odolný proti povětrnostním vlivům, snadný na údržbu. Tento povrch je voděpropustný. Odolává hrotům atletických treter od 6 do 9 mm.

Dřevěné vazníky u rodinných domů

U rodinných domů s malým sklonem střechy volí stavebník krov se sbíjenými dřevěnými vazníky. Z pěti rodinných domů tohoto tvaru a řešení, které si bylo možno v roce 2008 prohlédnout, měl jeden dům krovovou soustavu řešenu tesařským způsobem z masivních dřevěných profilů a čtyři domy byly zastřešeny vazníky. U všech domků byla v projektu navržena sestava s hlavním středovým sedlovým vazníkem, uloženým v diagonální ose na dva protilehlé rohy. V druhé diagonální ose byly řešeny dva pultové dřevěné vazníky, uložené na roh obvodového zdiva a stykované na hlavní sedlový vazník. V projektu byl řešen tvar vazníků, dimenzování a spoje. Spojování prvků bylo v projektu navrženo a dimenzováno jako spoje plošnými ocelovými deskovými plechy s přelisovanými trny.

Calpeda - kvalitní domácí vodárna od Helíska

Domácí vodárny jsou jedním z nejlepších produktů, které byly vymyšlené. Proč? Protože člověk bez vody neumí přežít, takže si vymyslel jednoduše zásobárnu na vodu - tedy kvalitní domácí vodárny. Postupně tento produkt dovedl k dokonalosti, protože se dostal až k tomu, že vytvořil celou soustavu - vodárna se propojila s dalšími částmi a tak můžeme například ve vodě vytvořit přetlak nebo podtlak.

Číst dál: Calpeda - kvalitní domácí vodárna od Helíska

Střešní vazníky

Zatímco dříve se vedle vázaných krovů využívaly především vazníky sbíjené (vzájemné spojení ve styčnících je provedeno pomocí hřebíků), dnes je do značné míry vytlačily vazníky styčníkové. Sbíjené vazníky jsou nicméně stále výhodné u půdorysů s menším rozpětím, přibližně do 12 m.
V současné době je tedy spolu s vázanými krovy nejpoužívanější střešní konstrukcí systém nosníků lisovaných ocelovými styčníkovými deskami s prolisovanými trny, známý pod pojmem „Gang-Nail“. Jedná se o fošnové přířezy různých tlouštěk a délky 240 cm, které jsou navzájem spojené zalisováním ocelových styčníkových desek s prolisovanými trny. Spoje jsou oproti sbíjeným styčníkům únosnější a méně poddajné. Velkým plusem styčníkových vazníků je, že je lze použít téměř na jakýkoli půdorys, pro jakoukoli střechu a na rozpony až do 30 m.

Číst dál: Střešní vazníky