Vše pro interiér domu


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /web/hosting/vnitrni-omitky.cz/www/templates/gk_shop_and_buy/lib/framework/helper.layout.php on line 148

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /web/hosting/vnitrni-omitky.cz/www/includes/application.php on line 536

Jak funguje tlaková nádoba?

tlakové nádobyTlakové expanzivní nádoby slouží pro vyrovnání změn objemu kapaliny, způsobeném změnami její teploty a udržení přetlaku v soustavě v předepsaném rozmezí. Používají se ve vytápěcích systémech, solárních systémech a v okruzích pitné vody při použití zásobníkových ohřívačů.

Nádoby jsou vyrobené z kvalitního hlubokotažného svařovaného ocelového plechu a jsou vybavené antikorozní povrchovou úpravou v barevném vyhotovení podle jejich typu. V ocelové nádobě je membrána. Z jedné strany je kapalina a z druhé strany membrány je vyrovnávací plyn.

V studeném stavě je skoro celý objem expanzní nádoby vyplněný plynem. Při růstu teploty v soustavě se zvětšuje objem a tlak kapaliny, ta vstupuje do tlakových nádob a stlačuje plyn na její druhé straně. Při poklesu teploty je kapalina vytlačována plynem z tlakové nádoby zpět.